בוגרי עזריאלי 2013- 2012

 

גיורא אלכסנדרון

גיורא אלכסנדרון הוא סטודנט לתואר שלישי בהוראת המדעים במכון ויצמן למדע. מחקרו מתמקד בתהליך הלמידה של שפת התכנות הויזואלית live sequence charts. המחקר בודק את ההשפעה של הגישה מונחית התרחישים והרעיונות החדשים שהשפה מציעה על האופן שבו מתכנתים פותרים בעיות, ודרך זאת גיורא מקווה להבין כיצד ניתן להפוך את התכנות לפעולה קלה וטבעית יותר. בנוסף, באמצעות הבנת השפעתו של הידע הקודם בתכנות על למידת השפה החדשה, הוא מקווה לתרום לאנשי הוראה ומפתחי תוכניות לימוד, הן בפן התיאורטי והן בפן המעשי.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

גיורא אלכסנדרון

עליזה גרשטיין

פוסט דוקטורנטית בגנטיקה התפתחותית
אוניברסיטת תל-אביב
נושא המחקר: השפעת הרקע הגנטי על רכישת עמידות לאנטיביוטיקה אצל שמרים מסוג קנדידה אלביקנס  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

עליזה גרשטיין

איתמר גורמן

איתמר גורמן הוא סטודנט לתואר שלישי בתחום הפיסיקה של חומר מעובה במכון ויצמן למדע. מחקרו עוסק באפקט הול הקוונטי השברי, שבו אלקטרונים - הנעים בעולם דו-מימדי, מקוררים עד לטמפרטורה הקרובה לאפס המוחלט ונתונים לשדה מגנטי גבוה - מתנהגים כקוואזי-חלקיקים בעלי מטען חשמלי שברי. איתמר חוקר את תכונות קוואזי-חלקיקים אלה באמצעות מדידת בין מספר חלקיקים, האם הם נוטים לנוע יחדיו או שמא לחוד, וכן באמצעות מאפיינים קוונטיים אחרים. בכך איתמר מקווה לפתוח צוהר להבנה טובה יותר של אפקט הול ושל שאלות חדשות בתחום של חומר מעובה.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

איתמר גורמן

טל לוי

טל לוי הוא סטודנט לתואר שלישי באוניברסיטת תל-אביב בתחום האלקטרוניקה המולקולרית. מחקרו עוסק במוליכות והולכה חשמלית במערכות ננוסקופיות ומתמקד בפיתוח כלים תיאורטיים וחישוביים שיאפשרו הבנה מלאה של המגבלות מצד אחד, ושל הפוטנציאל מצד שני, הטמונים בתאים סולריים הבנויים מחומרים אורגנים, החל מהרמה המולקולרית. לגישתו, ידע זה יאפשר להכווין ולהניע את התעשייה לייצר תאים סולריים זולים מחומרים אורגניים בעלי נצילות מקסימלית.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

טל לוי

איתן מן כהנוביץ

איתן מן הוא סטודנט  לתואר שני בבית-הספר לאדריכלות על-שם דוד עזריאלי באוניברסיטת תל-אביב. מחקרו ממוקם בשדה רב-תחומי של היסטוריה, של טכנולוגיה ואדריכלות ושל תיאוריה אדריכלית. המחקר מתמקד במודל האדריכלי ובתפקידו הייצוגי בתחום השדה האדריכלי, תוך דגש על המודל הדיגיטלי ועל שאלות ביקורתיות שהוא מציף בנוגע לטקטוני ולקנה מידה.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

איתן מן כהנוביץ

אלכסנדר מיקהילין

פוסט דוקטורט של המועצה לחקר מדעי הטבע וההנדסה של קנדה, בהרווארד, קיברידג', מסצ'וסטס

נושא המחקר: כימיה אי-אורגנית וקטליזה: ניצול החיבור של מתכת ולינגנד למטרות אקטיבציה של מגוון קשרים כימיים

 תחומי מחקר נוכחיים: חקר התגובות הפונקציונאליות של קשרי פחמן-חמצן
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

אלכסנדר מיקהילין

פינאקי מונדל

פינקי מונדל השלים את לימודי התואר השלישי (דוקטור) במתמטיקה באוניברסיטת טורונטו. בימים אלו הוא עורך את מחקר הפוסט-דוקטורט שלו במכון ויצמן למדע, ומשתמש במהלכו בטכניקה המכונה 'compactification'. היו אלו ציירים שגילו את רעיון הפרספקטיבה, המרמז על מושג האינסוף (לדוגמה, רעיון שלפסי רכבת מקבילים הנפגשים בנקודה באינסוף). בהמשך התמסד הרעיון של נקודות האינסוף  גם בתחום המתמטיקה, תחת המינוח 'compactification', והוא עומד בבסיס ההבנה המעשית של בעיות רבות. מציאת פתרונות לשתי משוואות בשני נעלמים הופכת קלה יותר אם העקומות התואמות "מתנהגות" טוב גם ליד האינסוף. פינקי מתכנן לעשות שימוש בשיטות של compactification במטרה לחקור את התנהגותן של משוואות פולינומיאליות ומערכות של משוואות דיפרנציאליות עם מקדמי פולינום.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

פינאקי מונדל

מירה נאיר

מירה נאיר השלימה את לימודי התואר השלישי (דוקטור) בתקשורת באוניברסיטת סיימון פרייזר בקנדה. בימים אלו היא עורכת את מחקר הפוסט-דוקטורט שלה באוניברסיטה העברית בירושלים בתחום התקשורת על-פי כתביו של הרולד אדמס איניס (1894-1952), ומתעניינת בדמיון שבין קנדה ובין ישראל בנושא התפתחות זכויות היוצרים. לדידה, גישתה המתונה של ישראל כלפי זכויות יוצרים מעניינת, במיוחד נוכח המגמה העולמית ההפוכה, ההולכת ומדגישה את זכויות היוצרים ככלי לשליטה מוחלטת. לתפיסתה, גישתה של ישראל בנושא זכויות יוצרים מהווה מודל טוב יותר לעולם, בזכות הכרתה בעובדה שהיצירתיות מצטברת ונסמכת בהכרח על מאמץ אינטלקטואלי קודם. ואולם, כדי לנצל עד תום את ההזדמנות המקומית ולהגיע לגבהים של מאמץ אינטלקטואלי - ממחקרים פורצי דרך ועד לאמנות במיטבה – נדרשת הבנה רחבה יותר של גישת ישראל. במחקרה מבקשת מירה להשתתף במאמץ הנוכחי של ישראל לטיפוח המודעות לשימוש הוגן ולהסכמה חוקית על זכויות יוצרים באופן שיאפשר ליצירתיות ולחדשנות לשגשג.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

מירה נאיר

מיטל נשיא

מיטל נשיא היא סטודנטית לתואר שלישי בתחום החינוך באוניברסיטת תל-אביב. מחקרה עוסק ביישוב סכסוכים בין קבוצות, בהקשר הרחב של הבנת מערכות יחסים, ומתמקד במרכיב הכבוד ביחסים בין עמים בסכסוך דרך מקרה-המבחן של הסכסוך הישראלי-פלסטיני. מיטל חוקרת את השפעתם של מתן-כבוד על מיתון סכסוכים ושל פגיעה-בכבוד - על הסלמתם. המחקר האמפירי נערך הן בקרב ישראלים והן בקרב פלסטינים, ומאפשר לבחון במקביל את נקודות המבט של שני הצדדים בסכסוך בנושא זה. מחקרה מבליט את חשיבות החינוך לכיבוד האחר במערכות יחסים בכלל ובסכסוכים בפרט.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

מיטל נשיא

מור ניצן

מור ניצן היא סטודנטית לתואר שלישי בתחומים פיסיקה וביולוגיה חישובית באוניברסיטה העברית בירושלים. מחקרה עוסק באנליזה של רשתות גנטיות, ובתוכן במנגנוני בקרה מסוימים. המחקר  מתרכז בשאלות כגון: כיצד פונקציונליות מכתיבה ארכיטקטורה ולהיפך; מהם המקורות הגנטיים של אינטראקציות בין מאחסן לפתוגן; איך אורגניזמים יכולים להחליף באופן יעיל בין מצבים פנוטיפים כתלות בסביבה משתנה; כיצד רמות שונות של בקרה תורמות לפונקציונליות של הרשת, ועוד. מור מקווה לספק תובנות חדשות שיתרמו לתכנון סינתטי יעיל של מנגנוני בקרה ולהבנת הבסיס הגנטי של מחלות שונות.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

מור ניצן

תומר פלג

תומר פלג הוא סטודנט לתואר שלישי בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון – מכון טכנולוגי לישראל. מחקרו מתמקד בייצוגים דלילים המשמשים למשימות של עיבוד אותות ודימויים כגון שיפור תמונות (לדוגמה: תצלומים), וזאת באמצעות פיתוח שפה מתמטית עבורן. תומר שם לו ליעד לפתח מודלים חדשניים לאותות ולתמונות - מודלים שכוחם נובע משבירת הנחות קלאסיות - וזאת מתוך תקווה לספק עבורם טיפול נאות יותר ולשפר ביצועים במגוון יישומים כגון ניקוי רעש, הסרת טשטוש וכיוצא באלו. למשימות אלו חשיבות מכרעת בשימושים מדעיים ורפואיים, כמו גם בשימושים לא-מדעיים.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

תומר פלג

מרלין פנר

מרלין פנר השלים את לימודי התואר השלישי (דוקטור) בפקולטה לכימיה באוניברסיטת אלברטה, קנדה. בימים אלו הוא עורך את מחקר הפוסט-דוקטורט שלו בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל, ובשיתוף פעולה עם קבוצת מחקר מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. נושא מחקרו הוא בסיס מנגנון ההכרה של יוביקוויטין, חלבון המשחק תפקיד חשוב בתפקוד התא, והוא מבוצע בעזרת כלים של כימיה סינתטית. מרלין מקווה שמומחיותו בתחום הכימיה הסינתטית-אורגנית תגשר את דרכו לעולם הביוכימיה ותוביל, בזכות גישתו הרעננה והלקחים שיופקו ממחקרו, להשגת הבנה וטיפול יעילים יותר עבור מחלות המעורבות בתא.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

מרלין פנר

תם שקד

תם שקד הוא סטודנט לתואר שני בבית-הספר לאדריכלות על-שם עזריאלי באוניברסיטת תל-אביב. מחקרו מתמקד בהשפעת התרבות הדיגיטלית על סוגיית ייצוג הזיכרון באדריכלות המסורתית. תם בוחן את התמורות שחלו בתפקיד האדריכלות בעיצוב הזיכרון התרבותי, במיוחד בתחום אדריכלות ההנצחה. במחקרו הוא מקווה לחשוף את היחס הנוצר בין האדריכלות ובין אמצעי תכנון דיגיטליים וייצוגים וירטואליים של זיכרון.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

תם שקד

אלון שצ'ופק

אלון שצ'ופק הוא סטודנט לתואר שלישי בהנדסת ביוטכנולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. מחקרו הרב-תחומי עוסק בפיתוח של תאי דלק ביולוגיים ומשלב בין השאר ביולוגיה, אלקטרוכימיה והנדסת חומרים. המחקר מתמקד בהנדסה גנטית של מיקרואורגניזמים במטרה להשיג ביצועים אופטימליים בתאי דלק ביולוגיים היברידיים ובכך להגיע להספקים גבוהים. הצלחת המחקר תהווה צעד משמעותי בהפיכת תאי הדלק הביולוגיים לאמצעי ירוק ובר קיימא להפקת אנרגיה.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

אלון שצ'ופק

זכארי טיילור

פוסט דוקטורנט בהנדסה אזרחית וסביבתית אוניברסיטת תל-אביב נושא המחקר: מכניקת זרמים סביבתיים- התפתחותן של תופעות טורבולנטיות בזרימות רבודות והשפעתן על מעבר מומנטום ומסה בסביבה ימית כגון האוקיינוס.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

זכארי טיילור

קרן יצחק

קרן יצחק היא סטודנטית לתואר שלישי בביואינפורמטיקה באוניברסיטת תל-אביב. מחקרה מתמקד במחלות ובתופעות שבהן מטבוליזם לא תקין משחק תפקיד מרכזי, כגון תהליך ההזדקנות, סרטן והשמנת יתר. קרן מפתחת שיטות חישוביות חדשות שמטרתן לנתח את המטבוליזם התאי באמצעות אינטגרציה של מידע ביולוגי עם מודלים מטבוליים בקנה מידה גנומי. קרן שמה לה ליעד לקדם את הבנת השינויים המטבוליים המתרחשים במחלות אלו ולפתח גישות טיפוליות חדשות כדי להילחם בהן.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

קרן יצחק