2013-2014

 

דוד עמר

דוד (דידי) עמר הינו סטודנט לתואר שלישי ביולוגיה חישובית באוניברסיטת תל-אביב. מחקרו מתפרש על פני ארבעה תחומים עיקריים: הבנת הגורמים למחלות באמצעות שימוש במקורות מידע רבים ומגוונים, ניתוח רשתות ביטוי גנים ורשתות אינטראקציה במוח לצורך גילוי שינויים דינמיים, בניית כלי חיזוי מבוסס דגימת דם לגילוי אנשים עם סיכון גבוה לפרקינסון וחיזוי של השפעת גנים על פעילות ביולוגית. באמצעות פיתוח כלים חישוביים ותוכנות לניתוח מידע ביולוגי ורפואי דוד מכוון לשיפור הידע האנושי על מערכות ביולוגיות, עם דגש על השינוי שמתרחש במערכות אלו לאורך זמן או במחלות מסוימות. בנוסף דוד מאמין כי כלים אלו יתרמו לשיפור היכולת של חוקרים להתמודד עם מידע מורכב במחקר יומיומי.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

דוד עמר

יצחק ברקוביץ

יצחק ברקוביץ הינו סטודנט לתואר שלישי בתחום החינוך באוניברסיטה העברית בירושלים. יצחק מתמקד בתחום מדיניות, מנהל ומנהיגות בחינוך. מחקריו עוסקים ביחסי מנהלים-מורים בבתי ספר, ובדרך שבה מנהלים מוצלחים מגייסים את צוות ההוראה שלהם באמצעות השפעה רגשית. על-ידי גיבוש מודל מקיף של המנגנון שבאמצעותו מנהיגים חינוכיים מבנים מציאות רגשית וארגונית לכפופים להם, יצחק מקווה לתרום תרומה משמעותית לתאוריה ולפרקטיקה, לרבות יישומים מעשיים להקלה על שחיקת מורים, והגברת ביצועי מנהלים-מורים, ובכך לקדם שיפור כללי בסביבה הבית ספרית המורכבת  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

יצחק ברקוביץ

ז'יחואה צ'אנג

זיחואה צאנג השלים את לימודי התואר השלישי (דוקטורט) במתמטיקה באוניברסיטת אלברטה שבקנדה. בימים אלו הוא עורך את מחקר הפוסט-דוקטורט שלו באוניברסיטת בר-אילן בתחום המתמטיקה. לאחר קבלת תארים בוגר במתמטיקה ובמדעי המחשב באוניברסיטה למדעים ולטכנולוגיה של סין, המועצה למלגות של סין נתנה חסות ללימודי הדוקטור של ז'יחואה בקנדה. מחקרו מתמקד ביישום תאוריית קוהומולוגייה של גלואה באלגברות לי מממד אינסופי. זיחואה נרגש לעבוד עם מומחים נכבדים באלגברה בישראל  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ז'יחואה צ'אנג

אלכס דאות'

אלכסנדר דאות סיים את לימודי התואר השני שלו באוניברסיטת וינה, אוסטריה. בהמשך עבר לקנדה, לקראת לימודי מחקר לדוקטורט בתחום הכימיה האורגאנו מתכתית באוניברסיטת בריטיש-קולומביה, בוונקובר. כיום אלכסנדר ממשיך את המחקר כבתר-דוקטורט במכון וייצמן למדע ומתרכז בפיתוח טרנספורמציות קטליטיות המבוססות על מנגנוני זירוז חדשים, באמצעות ברזל. בעיני אלכס, תחום הכימיה האורגאנו-מתכתית הינו מרגש, כיוון שזהו תחום בעל פוטנציאל לקידום דרכי פתרון לבעיות מהותיות כגון ייצור ואחסנה של אנרגיה ירוקה, לפיתוח תהליכים יעילים ונקיים לייצור כימיקלים שימושיים ולגילוי חומרים חדשים.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

אלכס דאות'

מירי דנן

קרן יצחק היא סטודנטית לתואר שלישי בביואינפורמטיקה באוניברסיטת תל-אביב. מחקרה מתמקד במחלות ובתופעות שבהן מטבוליזם לא תקין משחק תפקיד מרכזי, כגון תהליך ההזדקנות, סרטן והשמנת יתר. קרן מפתחת שיטות חישוביות חדשות שמטרתן לנתח את המטבוליזם התאי באמצעות אינטגרציה של מידע ביולוגי עם מודלים מטבוליים בקנה מידה גנומי. קרן שמה לה ליעד לקדם את הבנת השינויים המטבוליים המתרחשים במחלות אלו ולפתח גישות טיפוליות חדשות כדי להילחם בהן.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

מירי דנן

דרור דותן

דרור דותן הינו סטודנט לתואר שלישי באוניברסיטת תל אביב, זאת לאחר שהחליט לעזוב קריירה מבטיחה בפיתוח תוכנה כדי לעסוק בתחום שקרוב לליבו – חינוך. המחקר של דרור עוסק בתפיסת מספרים. דרור חוקר את המנגנונים הקוגניטיביים בהם המוח משתמש כדי לעבד מספרים, ואת הקשר בין עיבוד מספרים לעיבוד שפה. במסגרת עבודת הדוקטורט הוא מנסה להבין לעומק את המנגנונים באמצעותם המוח מעבד מספרים רב-ספרתיים ומתרגם מספרים כאלו למילות-מספר או לכמויות. זהו תחום שכמעט לא נחקר, ודרור מקווה שהבנה טובה יותר של אותם מנגנונים קוגניטיביים תסייע לשפר את שיטות האבחון של ילדים ומבוגרים עם לקויות למידה או פגיעות מוחיות, כמו גם את דרכי הטיפול במצבים אלה  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

דרור דותן

אלכס גולדברג

אלכסנדר גולדברג, בוגר  תואר שלישי (דוקטורט) בכימיה אורגנית במכון הטכנולוגי בקליפורניה, ארצות הברית. כיום אלכס הוא פוסט-דוקטורט במכון ויצמן למדע, שם הוא מפתח תהליכים קטליטיים ידידותיים לסביבה באמצעות מתכות מעבר זולות. אלכס מצפה שהתהליכים אותם הוא מפתח ייושמו בתעשייה ויקטינו את כמות הפסולת הכימית התעשייתית. אלכס שואף לנצל את הזמן שלו בישראל בכדי ליצור בסיס לשיתוף פעולה עם האקדמיה והתעשייה הישראלית.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

אלכס גולדברג

יואל גראומן

יואל גראומן הינו סטודנט לתואר שלישי במתמטיקה באוניברסיטה העברית בירושלים. מחקרו של יואל נמצא על צומת דרכים שבין גיאומטריה סימפלקטית ותורת המיתרים. במחקרו הוא מתמקד בשני נושאים; האחד הוא סימטרית מראה של מיתר פתוח, השערה במתמטיקה טהורה שהשראתה בתורת המיתרים. השני הוא גיאומטריה כמותית של עקומות הולומורפיות ביריעות סימפלקטיות. יואל שואף לשפוך אור על תופעת סימטרית מראה על-ידי הגדרת סוג מסוים של אינווריאנטים שסופרים עקומות הולומורפיות פתוחות ושקיומם נובא על-ידי פיסיקאים.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

יואל גראומן

סקוט הנסן

סקוט הנסן השלים את לימודי הדוקטורט שלו בהנדסה אזרחית באוניברסיטת קווינס בקינגסטון, אונטריו וכעת משתלם לפוסט-דוקטורט במדע הסביבה ומתמטיקה שימושית במכון ויצמן למדע. המחקר של סקוט קשור בסוגיות יסוד בקשר בין תכונות הידרוגיאולוגיות לבין התנהגות מזהמים, ובגישות מתמטיות לחיזוי תהליכי זיהום של מי תהום. המחקר מתמקד בשימוש בתאוריה של "תנועה אקראית" (Continuous Time Random Walk). על ידי היישום של מחקר מתמטי בסיסי לפתרון שאלות שקשורות לתאוריית ה-CTRW, סקוט מקווה לתרום להבנת תהליכי התפשטות זיהום במי תהום ולהגדיל את יכולות הניבוי שלנו לגבי תהליכים אלו. הצלחת המחקר תביא לשיפור ההבנה והיכולת לנהל מערכות סביבתיות עם השלכות לבריאות האדם ולמערכות אקולוגיות כאחד.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

סקוט הנסן

הילה הריס

הילה הריס הינה סטודנטית לתואר שלישי בתחום חקר המח במכון ויצמן למדע. מחקרה עוסק בקשר בין תפיסה ראייתית למידה וזיכרון בבני אדם. מוקד המחקר הוא עיבוד מידע ראיתי והאופן בו המוח מייצג ומזהה אובייקטים. הילה מקווה למצוא חוקיות בלמידה תפיסתית על מנת לשפוך אור על התהליכים העומדים בבסיס גמישות מוחית ואדפטציה חושית. הבנה זו עשויה לסייע בפיתוח יישומים קליניים, לדוגמא עבור אנשים עם הפרעות בספקטרום האוטיסטי. 
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

הילה הריס

דאלפין למברוסו

דאלפין למברוסו, סיימה את לימודי הדוקטורט שלה בפיזיולוגיה של מערכות הנשימה ומחקר רפואי, באוניברסיטת אוואל במחוז קוויבק, קנדה. בימים אלו היא עורכת את מחקר הפוסט-דוקטורט שלה באוניברסיטת חיפה ומתמקדת תחום עמידות בפני חוסר חמצן (היפוקסיה( תוך שילוב גישות מחקריות מתחומי הביולוגיה המולקולרית, אימונולוגיה ופיזיולוגיה אינטגרטיבית. דאלפין מקווה שהמחקר הנוכחי שלה בישראל, תחת הנחייתם של מנהיגים בכירים בתחום, יעזרו לה להבין טוב יותר את המנגנונים הקשורים להיפקוסיה;ומעורבים בריפוי פתולוגיות כגון סרטן, דלקתיות ומחלות אוטואימוניות  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

דאלפין למברוסו

איתי רמר

איתי רמר הינוסטודנט לתואר שלישי במחלקה להנדסה ביו-רפואית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. מחקרו בתחום האופטיקה הרפואית מתמקד בשני כיוונים; האחד עוסק באבחון ובניטור לא פולשני של מחלת המלריה על-ידי דימות אופטי וזאת בעזרת מצלמת מכשיר טלפון נייד. הכיוון המחקרי השני עוסק בפיתוח של מערכת דימות אופטית למדידת התכונות המכאניות של רקמה ביולוגית, זאת על-ידי שימוש באור לפיתוח של מערכות הדמיה לאפליקציות ביו-רפואיות. איתי מקווה להקנות ידע ופתרונות ישימים אשר יקדמו את בריאות האדם ברחבי העולם.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

איתי רמר

ננסי סנדולוביץ-כץ

ננסי סנדולוביץ-כץ, בוגרת תואר ראשון בתחום הארכיטקטורה בטכניון, היא סטודנטית לתואר שני בבית הספר לאדריכלות ע"ש דוד עזריאלי באוניברסיטת תל אביב. מחקרה עוסק באחריותו החברתית של האדריכל בתחום המגורים, בדגש על דיור ציבורי ובר-השגה. ננסי מקווה לזהות את הערך החברתי המוסף הגלום באדריכלות המגורים ובמרחב הציבורי הסובב אותה, אשר את מאפייניהם השונים היא מבקשת לחקור. ננסי שואפת להגיע להבנה אמיתית ומאירת עיניים בסוגיית הפן החברתי שבתכנון מגורים ותפקיד האדריכל בהיבט זה, זאת בתקווה לתרום לתוצר אדריכלי טוב יותר בפרויקטים מסוג זה, אשר חשיבותם הציבורית רבה.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ננסי סנדולוביץ-כץ

אלכס טולמצ'וב

אלכסנדר טולמצוב הוא סטודנט לתואר שלישי בתחום הנדסת החשמל בטכניון- מכון טכנולוגי לישראל. מחקרו מתמקד במערכות תקשורת אופטיות מתקדמות המבוססות על גילוי קוהרנטי. על-מנת לעמוד בדרישות הגוברות להעברת מידע בקצבים גבוהים, אלכס מפתח גישות חדשות לעיבוד ספרתי של נתוני התקשורת, דבר אשר יסייע .לקדם פיתוח דור עתידי של מערכות שידור אופטיות רחבות סרט.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

אלכס טולמצ'וב

אוליבר ואן-קאיק

אוליבר ואן-קאיק השלים את לימודי התואר השלישי (דוקטורט) שלו במדעי המחשב באוניברסיטת סיימון פרייזר, בקולומביה הבריטית. כיום הוא עוסק במחקר באוניברסיטת תל-אביב במסגרת השלמת פוסט-דוקטורט. מחקרו עוסק בתחום הגרפיקה הממוחשבת והוא מתמקד בפיתוח ייצוגים סמנטיים לצורך הבנת צורות. מעצם השילוב בין אלמנטים מעולם הגאומטריה ומתחום מדעי המחשב, יש למחקרו שימושים בתחומים רבים כגון אנימציה ממוחשבת, פיתוח משחקים ודימות רפואי. בזמן זה, אוליבר עובד על מספר פרוייקטים אשר יתרמו לייעול של עיבוד, מניפולציה וסינתזה של מודלים תלת-מימדיים בגרפיקה ממוחשבת.  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

אוליבר ואן-קאיק