עמיתי עזריאלי 2018-2019

 

ד"ר אברהם אשכנזי

ד"ר אשכנזי הוא חבר סגל חדש בפקולטה לרפואה ובבית הספר למדעי המוח באוניברסיטת תל אביב. הוא שב לישראל לאחר השתלמות בתר-דוקטורט במכון למחקר רפואי בקיימברידג'. מחקרו משתמש בטכנולוגיות מתקדמות להבנת המנגנונים התאיים של מחלות ניווניות של המוח כמו הנטינגטון ופרקינסון ששכיחותן עולה עם הגיל. המשותף למחלות אלו הוא הצטברות של חלבונים במוח שאינם מקופלים כראוי ויוצרים צברים (אגרגטים) העלולים לגרום למותם של תאי עצב. המחקר מתמקד בהבנת תהליכי הסילוק של אותם חלבונים רעילים היוצרים צברים ע"י מנגנוני הפירוק של אוטופגיה (אכילה עצמית) ואוביקוויטין-פרוטאוזום. צוות המעבדה של ד"ר אשכנזי שואף לגלות מנגנונים חדשים הקשורים במחזור חלבונים ופירוקם מתוך כוונה ליישמם בעתיד ככיוון אפשרי לטיפול במחלות קשות אלו.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ד"ר אברהם אשכנזי

ד"ר שי בל

ד"ר בל הוא חוקר חדש בפקולטה לרפואה באוניברסיטת בר-אילן. הוא חוקר כיצד מקיים גוף האדם יחסי גומלין תקינים עם המיקרוביום שלו במעי, וכיצד מובילה התדרדרות היחסים הללו להתפתחות מחלות מעי דלקתיות כגון מחלת קרוהן וקוליטיס כיבית. המעי מארח מערכת אקולוגית סבוכה המורכבת מטריליוני חיידקים, נגיפים ופטריות – ה"מיקרוביום". לאחרונה התגלה כי למיקרוביום תפקיד מרכזי בשמירה על בריאות האדם, אך גם כי הוא מעורב במגוון פתולוגיות כגון השמנת-יתר, סוכרת, ומחלות אוטואימוניות. במעבדתו של ד"ר בל חוקרים כיצד שומר גוף האדם על הפרדה בריאה בינו לבין המיקרוביום ואת הקשר בין הפרדה זו למחלות מעי דלקתיות. במעבדה משתמשים בכלים חדשניים, כגון עכברים מהונדסים גנטית, מיקרוסקופיה מתקדמת וריצוף רנ"א, כדי לגלות באילו תנאים מתפתחות מחלות אלו וכיצד ניתן לטפל בהן.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ד"ר שי בל

ד"ר גיל כהן

ד"ר כהן הוא חבר סגל חדש במחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב. הוא חוזר לישראל לאחר לימודי בתר-דוקטורט בפרינסטון ובמכון הטכנולוגי של קליפורניה (Caltech). מחקריו מתמקדים ביסודות של מדעי המחשב התיאורטיים, בעיקר שאלת התפקיד של אקראיות בחישוב. הוא חוקר שאלות בסיסיות, כגון כיצד ניתן לרתום אקראיות לצורכי החישוב שלנו, כיצד ניתן "לטהר" מקורות אקראיים פגומים ביעילות, והאם ניתן לעקוף את הצורך באקראיות באלגוריתמים. לשאלות כגון אלו יישומים רבים וקשרים עמוקים עם תחומי מחקר אחרים כמו קידוד מידע, קומבינטוריקה, קריפטוגרפיה, ועוד. מחקרו של ד"ר כהן נושא אופי מתמטי ועושה שימוש נרחב במבנים אלגבריים ובכלים הסתברותיים וקומבינטוריים.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ד"ר גיל כהן

ד"ר בן מעוז

ד"ר מעוז הוא חבר סגל חדש במחלקה להנדסה ביו-רפואית ובית הספר למדעי המוח באוניברסיטת תל אביב. הוא שב ארצה לאחר שסיים בתר-דוקטורט בהרווארד. מחקרו עוסק בפיתוח שיטה חדשה לחקר הפיזיולוגיה של האדם תוך התמקדות במוח: "איברים על שבב" (OOC). שיטה זו פותחת כיוון חדש לגמרי משום שניתן לחקות באמצעותה פעילות של איברים בעזרת הנדסת רקמות אדם בתוך "מחסנית קטנה", ובכך להתמודד עם שאלות פיזיולוגיות יסודיות ללא צורך בניסויים בבני אדם או בעלי חיים. במעבדתו, יפתח ד"ר מעוז ויישם את הכלי החדש על מנת ללמוד מערכות אנושיות מורכבות בדגש על חקר המוח לאחר פגיעה. מטרתו העיקרית היא לפצח את החידה, כיצד מגיב המוח לטראומה, ובכך לזהות מטרות לתרופות ולקדם את הטיפול בפגיעות ראש.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ד"ר בן מעוז

ד"ר יקיר פז

ד"ר פז הוא מרצה בחוגים לתלמוד וללימודים קלאסיים באוניברסיטה העברית בירושלים. את לימודי הבתר-דוקטורט שלו השלים באוניברסיטאות ייל וקא' פוסקארי בוונציה, ולאחר מכן בתכנית עמיתי בובר באוניברסיטה העברית. מחקריו עוסקים בפרשנות בעת העתיקה; השפעת המשפט הרומי על ההלכה; יהודים ונוצרים באימפריה הסאסאנית – האימפריה הקדם-אסלאמית האחרונה בפרס; פולמוסים תיאולוגיים בעת העתיקה; ספרות ארמית-סורית וארמנית; ומאגיה יהודית עתיקה. פרויקט המחקר הנוכחי שלו משחזר את ההיבטים הדתיים, הפוליטיים והחברתיים של הקהילות היהודיות באימפריה הסאסנית מחוץ לבבל (מרכז עיראק). מאחר והתלמוד הבבלי חובר בעיקרו בבבל הרי שהוא מייצג בעיקר את נקודת המבט של חכמי האזור. על ידי הצלבת הדיווחים המוטים בתלמוד הבבלי על היהודים שמחוץ לבבל עם מקורות לא-יהודיים, מבקש ד"ר פז לחשוף את העושר הדתי והתרבותי של היהודים בתקופה מכרעת זו.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ד"ר יקיר פז

ד"ר מיכל רבני

ד"ר מיכל רבני היא חברת סגל חדשה באוניברסיטה העברית בירושלים, החוזרת לישראל לאחר שהשלימה לימודי דוקטורט במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס, ופוסט-דוקטורט באוניברסיטת הרווארד. ד״ר רבני חוקרת כיצד מנגנונים מולקולריים בתאים שולטים במולקולות הרנ״א שבתוכם, על מנת לקבוע את כמות הרנ״א המדויקת המאפשרת לתאים עובריים להתמיין לתאים מסוגים שונים. היא מתמקדת בשעות הראשונות של ההתפתחות העוברית, שבהן עוברים לא מייצרים מולקולות רנ״א חדשות, אלא מתפקדים על ידי שליטה על מולקולות קיימות שהגיעו לעובר מהאם. ד״ר רבני משתמשת במודל עוברי של דגי זברה, ומשלבת במחקרה פיתוח של שיטות גנומיות מתקדמות ושל אלגוריתמים חישוביים ומודלים סטטיסטיים לניתוח הנתונים הביולוגים. הבנה מדויקת של תהליכים תאיים בסיסיים אלה היא בעלת השלכות חשובות על תחומים רבים, מהנדסה ביולוגית ועד למחקר של מנגנוני מחלות.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ד"ר מיכל רבני

ד"ר יהודית וייס

יהודית וייס היא מרצה בכירה במחלקה למחשבת ישראל באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. היא היתה עמיתת בתר-דוקטורט במכון המחקר לחקר ותולדות טקסטים (IRHT) ובמעבדה ללימודי הדתות המונותאיסטיות של המרכז הלאומי למחקרים מדעיים (LEM-CNRS) בפריס, ולאחר מכן באוניברסיטה העברית בירושלים. מחקריה עוסקים בחיבורים המיסטיים והקבליים של יהודים ונוצרים בימי הביניים המאוחרים וברנסנס וביחסי הגומלין הרעיוניים, הגלויים והסמויים, ביניהם. מחקרה הנוכחי של ד"ר וייס מבקש לנתח את המחשבה הקבלית בימי הביניים בהקשרה, כמבטאת לא רק זרמים רעיוניים ותרבותיים פנים-יהודיים אלא גם את המילייה התרבותי וההיסטורי הכללי, החוץ-יהודי שבו התגבשה הקבלה, ובפרט את הגיוון הדתי והתרבותי הרב המאפיין תקופה זו.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ד"ר יהודית וייס

ד"ר מורן יסעור

ד"ר יסעור היא חברת סגל חדשה בפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. את לימודי בתר-הדוקטורט השלימה במכון ברוד ב-MIT ובהרווארד. מעבדתה משתמשת בכלים חישוביים על מנת לחקור את המיקרוביום, אוכלוסיית החיידקים במעי של ילדים, שממלאת תפקיד חשוב בפירוק חומרי מזון וכן ב"חינוך" מערכת החיסון ובהגנה מפני פתוגנים. המעבדה תנתח דוגמאות שייאספו מילדים והוריהם בהיקף ועומק חסרי תקדים כדי לחקור (1) כיצד משפיע סוג הלידה על היווצרות המיקרוביום; (2) כיצד משפיעה תזונת התינוקות על התפתחותו; ו-(3) את השלכות המיקרוביום על פיתוח אלרגיות מזון. מחקרה של ד"ר יסעור יהווה בסיס לפיתוח התערבויות לשינוי המיקרוביום בילדים שנולדו בלידה קיסרית, לחזק את התזונה של ילדים הניזונים מתחליפי חלב, ולהקטין את הסיכוי להתפתחות אלרגיות מזון.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ד"ר מורן יסעור

ד"ר תמיר ארביב

ד"ר ארביב  הוא בעל דוקטורט בתכנון מהמחלקה לגיאוגרפיה ותכנון באוניברסיטת טורונטו. במסגרת מחקר הבתר-דוקטורט שלו בפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים בטכניון הוא בוחן את היחסים בין האלמנטים התכנוניים והעיצוביים של מתחמי מגדלים בערים ישראליות מעורבות לבין הפרקטיקות והאינטראקציות היומיומיות בקרב קבוצות חברתיות נבדלות לכאורה, ובעיקר בין יהודים וערבים. באמצעות מגוון כלים מתודולוגיים, ביניהם ראיונות עומק, תצפיות וסקרים, מבקש ד"ר ארביב ללמוד על אופני השימוש של הדיירים במרחבים ציבוריים וציבוריים-למחצה בחיי היומיום, ועל תפקידם של מרחבים אלה כנקודות מפגש בין הקבוצות השונות. מעבר לתרומה לגוף הידע על הממשק בין תכנון עירוני, רב-תרבותיות ומרחבים משותפים, שואף ד"ר ארביב להעמיק את הבנתם של מתכננים, מעצבים וקובעי מדיניות לגבי ההזדמנויות והאתגרים החברתיים והמרחביים החדשים שמעלים מתחמי המגדלים בערים רב-תרבותיות ומעורבות בארץ ובעולם .
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ד"ר תמיר ארביב

ד"ר הוג בושן

ד"ר בושן השלים דוקטורט בפיזיקה באוניברסיטת קרלטון, קנדה, וכיום הוא חוקר בתר-דוקטורט באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. תחום המחקר שלו הוא פנומנולוגיה של פיזיקת אנרגיות גבוהות וחקר ההשלכות הניסוייות של תאוריות פיזיקת חלקיקים. ד"ר בושן מתמקד הן במציאת פתרונות חדשים לבעיית ההיררכיה, לצורך בכוונון הקיצוני של מסת בוזון היגס, והן בפיתוח שיטות חדשות לגילוי מודלים אלה במאיצי חלקיקים. עבודתו בבניית המודלים כוללת חיפוש כיוונים חדשים בסופר-סימטריה, טבעיות ניטרלית, ממדי מרחב נוספים ורלקסציה קוסמולוגית, בעוד שמחקר החתימות הניסוייות של מודלים אלה כולל הדמיות תהליכים במאיצי חלקיקים, ניתוחים של אובייקטים אקזוטיים שיכולים להופיע בהם, ופיתוח שיטות חיפוש חדשות. אם תצלח, עבודתו תקנה תובנות חדשות על קוטן קנה המידה האלקטרו-חלש ותעזור לכוון את עבודת הנסיינים במאיצי חלקיקים קיימים ועתידיים.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ד"ר הוג בושן

ד"ר עדינה חולדין

ד"ר הולדין היא בעלת תואר דוקטורט במדעי השיקום מאוניברסיטת טורונטו. כיום, במסגרת לימודי בתר-דוקטורט במחלקה לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה, היא חוקרת את השימוש בטכנולוגיית מציאות מדומה ויישומה בשיקום קוגניטיבי ופיזי של ילדים עם הפרעת קואורדינציה התפתחותית. מחקרה שואף להסביר את המנגנונים שביסוד ההכללה וההעברה של למידה מההקשר המדומה ל"עולם האמיתי". טכנולוגיית מציאות מדומה מהווה גישה ייחודית ומעשית לשיפור הכישורים מעבר להקשר השיקומי. בכך, מקווה ד"ר הולדין לפתח את ההיבט היישומי של תחום המציאות המדומה ההולך ומתרחב בשיקום ילדים עם קשיים התפתחותיים.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ד"ר עדינה חולדין

ד"ר ג'ון סאונדרס

ד"ר סונדרס השלים דוקטורט במתמטיקה טהורה מאוניברסיטת ווטרלו, קנדה, וכיום הוא חוקר בתר-דוקטורט במחלקה למתמטיקה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. מחקרו עוסק בתורת המספרים הקומבינטורית והאנליטית. הוא מתמודד עם בעיות בעלות מגוון רחב של יישומים, בין היתר בתורת ההצפנה ובמדעי המחשב. ד"ר סונדרס משתמש בכלים מקומבינטוריקה, תורת ההסתברות, תורת הנפות, תורת הגרפים ואנליזה מרוכבת ומראה כיצד האובייקטים המתמטיים הקלאסיים יכולים להניב התפתחויות חדשות. מטרתו היא לפתח אסטרטגיות שיאפשרו לפתור מגוון רחב של בעיות. לאסטרטגיות אלו יש פוטנציאל ליצור קשרים חדשים בין תחומים שונים במתמטיקה, ובכך להקנות למתמטיקאים גישות חדשות להתמודדות עם בעיות בלתי-פתורות במגוון תחומים.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ד"ר ג'ון סאונדרס

ד"ר נואה סטמרהוף

ד"ר סטמרהוף הוא חוקר בתר-דוקטורט באוניברסיטת תל אביב ובעל תואר שלישי בפילוסופיה מהמכון להסטוריה ופילוסופיה של המדע והטכנולוגיה באוניברסיטת טורונטו. מחקרו מתמקד בתפקיד שממלאת המתמטיקה בעיצוב הבנתנו את עולם הטבע ובוחן את ההתפתחות ההסטורית של גיאומטריה דיפרנציאלית והשלכותיה הפילוסופיות. מחקר זה יהווה הרחבה של עבודות ניאו-קנטיאניות בפילוסופיה של המדע וישפוך אור חדש על ההתפתחות הרעיונית של הפיזיקה התיאורטית המודרנית.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ד"ר נואה סטמרהוף

עיסאם עסאלי

עיסאם עסלי הוא תלמיד מחקר במסלול MD/PhD במחלקה לפיזיולוגיה וביוכימיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. מחקרו הוא בתחום המטבוליזם ומתמקד בחקר המיטוכונדריון – אברון שמצוי בתוך תא ומשמש לו כתחנת כח. במקרים של עודף מזון בגוף, המיטוכונדריה מורים לתא לאחסן מזון כשומן ומובילים להשמנת הגוף. על מנת לטפל בהשמנה ובמחלות שונות הקשורות בה, יש "לשכנע" אותם לשרוף מזון ולבזבז אנרגיה בצורה של חום (תרמוגנזה). בניגוד לרקמת השומן הלבן – הרקמה הנפוצה בגוף שתאיה מיועדים לאחסן מזון בצורת שומן – רקמת השומן החום עושה את הפעולה ההפוכה: היא שורפת שומן בצורה של חום כתגובה לקור. במטרה להפחית את היעילות המטבולית של הגוף ולגרום לבזבוז אנרגיה ללא גירוי של קור, עיסאם מחפש מנגנונים מולקולריים חדשניים שיכולים להשרות תרמוגנזה באמצעות איתות של סידן, כך שאם רקמת השומן החום תהיה פעילה יותר מרקמת השומן הלבן, ניתן יהיה לצמצם את היקף ההשמנה והמחלות להן היא גורמת.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

עיסאם עסאלי

ינון בר-און

ינון הוא תלמיד מחקר במחלקה למדעי הצמח והסביבה במכון ויצמן למדע. ינון מבצע את מחקרו בתחום הביולוגיה הכמותית תוך התמקדות בהרכב הביומסה והיצרנות העולמית (כמות קיבוע הפחמן העולמית). ינון שואף לשלב מגוון מקורות מידע על מנת לאמוד את המסה של כל ממלכות היצורים החיים (צמחים, חיידקים, פטריות ובעלי חיים). באמצעות שילוב של אומדני הביומסה עם מידע לגבי הרכב החלבונים בכל קבוצת אורגניזמים, מתעתד ינון לאמוד את כמותם הכוללת של חלבוני מפתח במחזורים ביו-גאו-כימיים עולמיים (כגון פעילות האנזים מקבע הפחמן העיקרי "רוביסקו"). אומדן המסה הכוללת של היצורים החיים עשוי לשמש אמת מידה להערכת השפעתו של האדם על הביוספרה. בנוסף, אומדן כמותם הכוללת של אנזימי מפתח במחזורים ביו-גאו-כימיים תאפשר לחקור לעומק את הגורמים השולטים בקצב קיבוע הפחמן העולמי וכפועל יוצא מכך את רמות הפחמן הדו-חמצני באטמוספירה.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ינון בר-און

הדר בייזר

הדר בייזר היא תלמידת מחקר במגמה למוזיקולוגיה באוניברסיטת תל אביב. מחקרה עוסק בקשר שבין מוזיקה לבין רטוריקה בימי הביניים המאוחרים, כפי שבא לידי ביטוי בשיריו של המלחין והמשורר הפורה ביותר באותה עת, גיום דה משו. הדר שואלת את העקרונות הרטוריים שעיצבו את שפתו הפואטית של משו, ונעזרת בהם לניתוח מוזיקלי של יצירותיו. בהראותה כי המוסיקה של משו מצייתת לעקרונות הרטוריקה הקלאסית כפי שלמדו אותם משוררי התקופה, הדר מאתרת את תחייתו של הקשר הקלאסי בין רטוריקה לבין מוזיקה – לאחר אלף שנות נתק – כ-200 שנה לפני התקופה בה נהוג לאתרו במחקר. בכך, היא מבקשת להראות כי המוזיקה של המאה ה-14, אשר ידועה זה מכבר כאמנות מתמטית, נוגעת למעשה גם לאמנויות הלשון, ולוקחת חלק ברשת רחבה בהרבה של ידע. 
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

הדר בייזר

יואב חרפק-עמיקם

יואב חרפק-עמיקם הוא תלמיד מחקר במסלול MD/PhD באוניברסיטה העברית בירושלים. יואב מתמקד במאבקה של מערכת החיסון בזיהומים פטרייתיים כגון קנדידה – הפטרייה הנפוצה ביותר, השוכנת פעמים רבות בגופנו ללא מחלה או נזק אך לעיתים מידרדרת למחלה רצינית ואף עלולה לגרום למוות. לא ברור כיצד מזהה מערכת החיסון את הקנדידה ומחליטה אם היא דייר חביב או פולש מסוכן. באמצעות ביולוגיה מולקולרית, דגימות אנושיות ומודלים עכבריים, פועל יואב לזיהוי המולקולות שעל תאי החיסון האחראיות לזיהוי הפטרייה, את המולקולות הפטרייתיות אותן מזהה מערכת החיסון, ואת החשיבות הביולוגית והרפואית של אינטראקציות אלו. יואב מקווה שעבודה זו תספק מטרות לתרופות אנטי-פטרייתיות חדשות או לתרופות לחיזוק התגובה החיסונית, וכך תסייע במאבק בזיהום קטלני זה. כרופא-חוקר לעתיד הוא מקווה שמחקרו יוכל לסייע למטופליו, ובמקביל שניסיונו הקליני יכוון את מחקרו לכיוונים הרלוונטיים להם ביותר.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

יואב חרפק-עמיקם

שחר דרעי

שחר הוא תלמיד מחקר במכון לכימיה באוניברסיטה העברית בירושלים. מחקרו מתמקד בזיהוי וזירוז תהליכים כימיים על פני השטח של ננו-חלקיקים מתכתיים. ההליך הניסויי משלב ננו-חלקיקים של מתכות יקרות ערך לתעשייה הכימית כגון פלטינה, כסף וזהב. שחר מבצע מדידות במאיצי חלקיקים בטכניקה המשלבת קרינה תת-אדומה ומיקרוסקופ כוח אטומי כדי לאסוף מידע מולקולרי ברזולוציה מרחבית של 20 ננומטר. הדבר מאפשר לו להבחין בין אזורים פעילים יותר או פחות על פני השטח של חלקיק בודד ולמפותם. תקוותו היא שתוצאות המחקר יניבו תובנות חדשות על מנגנוני זירוז ועל דרכים לייעלם, ובכך להביא לחיסכון באנרגיה ולשימוש מופחת במזהמים בתעשייה הכימית.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

שחר דרעי

חגי הלל דיאמנדי

הלל חגי דיאמנדי הוא תלמיד מחקר בפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן. תחום המחקר שלו הוא אופטיקה לא-ליניארית. חגי מתמקד באינטרקציות אופטו-מכאניות – יחסי הגומלין המורכבים שבין גלי אור וקול הנמצאים יחד בתווך. הוא חוקר את העירור של רעידות מכאניות של מבנים על ידי גלי אור המתקדמים בו, ואיך רעידות אלו משפיעות בחזרה על האור. מחקרו כולל ניתוח של התהליכים הפיזיקליים השונים, הדמיה ותחזיות נומריות, כמו גם וידוא ניסיוני. המבנים אותם חוקר חגי כוללים בין היתר סיבים אופטיים סטנדרטיים וייחודיים ומוליכי גלים אופטיים בהתקנים מבוססי צורן. באמצעות מחקרו, מבקש חגי ליצור הזדמנויות חדשות להתקנים אופטו-מכאניים, ולתכנן פלטפורמות אופטו-מכאניות ייעודיות בעלות יכולות חדשות וביצועים משופרים ליישומי חישה, מערכות מטרולוגיה (תורת המדידה) ומערכות עיבוד מידע.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

חגי הלל דיאמנדי

מיכל דביר

מיכל דביר היא תלמידת מחקר בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה. מחקרה הוא בתחום החינוך המתמטי, כחלק מצוות לפיתוח חשיבה סטטיסטית של ילדים בני 11-12 על מנת להכשיר את אזרחי המחר לאתגרי עידן המידע. מיכל מתמקדת בהיבט מרכזי של חשיבה סטטיסטית: חשיבה עם מודלים – ייצוגים ויזואליים (כגון גרפים) או מופשטים (כגון קשר לינארי בין משתנים). אף שלאחרונה ניכרת בקרב קהילת המחקר הסטטיסטי התייחסות ענפה לפוטנציאל הפדגוגי של מידול סטטיסטי, קיים צורך בהבנה מעמיקה יותר של מאפייניו הייחודיים כדי למצות את מלוא הפוטנציאל הטמון בו, בעיקר בכל הנוגע לילדים שטרם פיתחו מיומנות בכלים הפורמאליים המקובלים. לשם כך, בוחנת מיכל חלופות בלתי פורמאליות שפיתחו תלמידי כיתה ו' במסגרת סביבת לימוד חדשנית, במטרה להציע מסגרת תאורטית מקיפה לתיאור שיקולי החשיבה שהפגינו הלומדים.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

מיכל דביר

לוטם אלבר-דורוז'קו

לוטם אלבר-דורוז'קו היא תלמידת מחקר במרכז למדעי המוח באוניברסיטה העברית בירושלים. המחקר שלה עוסק בפעילות העצבית ובעקרונות החישוביים שבבסיס למידה וקבלת החלטות. לשם כך היא מנתחת נתונים התנהגותיים ועצביים מבעלי חיים במהלך קבלת החלטות ומשווה אותם לניבויים של מודלים חישוביים. ממצאה המרכזי, שנתמך במאמרים רבים, מראה כי תאי העצב באזור המוחי הנקרא סטריאטום מקודדים את ערכן של פעולות ועשויים להיות תוצאה של פירוש מוטעה של פעילות עצבית בלתי קשורה. כיום היא חוקרת את ההקשרים הייחודיים בהם עשויים מודלים שמניבים לרוב התנהגות מיטבית לגרום להתנהגויות שנראות בלתי רציונליות, כמו אמונות טפלות. ניסוייה תורמים גם למחקרה המתמשך בפילוסופיה של המדע, העוסק בערך ההסברי של מודלים חישוביים וסיבתיים במדעי הקוגניציה.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

לוטם אלבר-דורוז'קו

מיכל ארליך

מיכל ארליך היא תלמידת מחקר בבית הספר להיסטוריה באוניברסיטת תל-אביב. עבודת המחקר שלה עוסקת בדת בהודו של ימינו ומתמקדת בקהילות הינדואיות המונהגות על ידי גורואים בעיבורי דלהי. קהילות מסוג זה, המונות כמה מאות מאמינים שמשתייכים לשוליה הגיאוגרפיים, הכלכליים והחברתיים-תרבותיים של העיר, מהוות תופעה נפוצה שלא זכתה עד כה להכרה בספרות המחקר, שהתמקדה לרוב בתפיסות העולם של המעמדות הבינוניים והגבוהים. קהילות פריפריאליות אלו מהוות מקרה בוחן ייחודי בשל אופיין ההיברידי: כמהגרי-פנים לדלהי, חברי הקהילות הם בני קאסטות שונות המגיעים מרקע תרבותי ולשוני מגוון, ועם זאת הם משתייכים לאותה קהילה וחולקים את המצוקות הקיומיות של בני המעמדות הנמוכים. בהתבסס על עבודת שדה אתנוגרפית שערכה בקרב שתי קהילות במשך שנתיים, מבקשת מיכל לנתח את הקשר שבין השתייכותם של מאמינים לקהילות אלו לבין שאיפתם לשפר את חייהם ולהשיג בריאות גופנית ונפשית, רווחה כלכלית וגאולה דתית.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

מיכל ארליך

מיכל פרידמן

מיכל פרידמן היא תלמידת מחקר למדעי המחשב בטכניון. מחקרה מתמקד בתכנון אלגוריתמים מקביליים שיסייעו בהתאוששות מנפילת מערכות. בטכנולוגיית הזיכרון של העתיד הקרוב, הזיכרון הראשי יהיה בלתי נדיף; כלומר, תוכנות ומסמכים פתוחים שרצו על המחשב לפני נפילת מתח יישמרו אוטומטית ללא איבוד מידע. אף על פי כן, חלק קטן מזכרון המחשב, המכונה "מטמון" עדיין יישאר פגיע. לפיכך, נוצר אתגר חדש: לנהל את המידע באופן שיאפשר התאוששות. להתעלם מזיכרון המטמון לגמרי אינה אפשרות משום שהדבר יפגע קשות בביצועים. מטרת המחקר היא אפוא לתכנן אלגוריתמי אחסון חדשניים ומהירים ולעזור למתכנתים להפיק את המיטב מהזכרונות החדשים בלי לשנות את האופן הו הם רגילים לחשוב על ארכיטקטורות מחשבים מורגלים בעבר, ובלי להתמודד עם האתגרים הללו תוך כדי כתיבת תוכנות.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

מיכל פרידמן

שילת חיים-נחום

שילת נחום היא תלמידת מחקר בבית הספר לחינוך באוניברסיטת בר-אילן. מחקרה עוסק בהבנת הקשר המסתורי והבלתי-עקיב בין משך החשיפה לטראומה ופיתוח תסמינים פוסט-טראומטיים, תוך חיפוש אחר גורמים ממתנים בקשר זה. בפרט, מחקרה מבקש לבחון את התפקיד הממתן של גמישות קוגניטיבית ורגשית. לשם כך, היא מתמקדת באוכלוסייה ייחודית – מכבי אש הנחשפים לטראומה מכוח תפקידם – תוך שימוש במטלות ממוחשבות, מדדי דיווח עצמי וראיונות קליניים שמטרתם לבחון את עוצמת התסמינים שהם מפתחים ביחס למידת הגמישות שלהם. מחקר זה ישפוך אור על המנגנונים התורמים לפיתוח ושימור תסמיני פוסט-טראומה. כמו כן, במסגרת המחקר שילת תפתח ותתקף תכנית התערבות אשר תכלול הכשרה בגמישות קוגניטיבית ורגשית במטרה לסייע לחשופי טראומה להתמודד עם התסמינים. 
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

שילת חיים-נחום

ליאור היים

ליאור היים הוא תלמיד במסלול MD/PhD בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. מחקרו משתייך לתחום מדעי המוח ומתמקד בהבנת האופן בו מיקום העצמי ביחס לסביבה מיוצג במערכת העצבים. פיתוח ויישום של טכנולוגיות פורצות דרך (דוגמת דיודות מזעריות להשתלה) מאפשר לליאור יכול לקרוא ולכתוב דפוסים חשמליים ברמת המיקרו במוחות של עכברים בשעה שהם ערים ונעים בחופשיות. גישה ייחודית זו מקנה לו הזדמנות לגשר בין הנוירוביולוגיה של בעל החיים (למשל דינמיקות עתיות של פעילות עצבית) לבין התנהגויות מורכבות כמו ניווט מרחבי. המחקר שואף לחשוף את המנגנונים העומדים מאחורי צפנים עצביים מבוססי קצב, זמן, ופאזה, ואף לקדם את הבנתנו אודות חוקי הטבע אשר שולטים בקידוד והעברת מידע במערכת העצבים היונקית.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ליאור היים

אלון ישראלי

אלון ישראלי הוא תלמיד מחקר בפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית בירושלים. מחקרו עוסק בביולוגיה התפתחותית של צמחים, ובפרט בהתפתחות עלים ופרחים בעגבנייה. אחת התכונות הייחודיות של צמחים היא יכולתם לייצר איברים כגון עלים ופרחים לאורך חייהם, ולהתאים את סוגם, גודלם וצורתם לתנאי הסביבה המשתנים. המחקר מתרכז בהבנת העקרונות שביסוד הגמישות ההתפתחותית הזו. אלון משתמש בכלי הנדסה גנטית על מנת לגלות את הגנים וההורמונים שמבקרים גדילה ומאפשרים את הגמישות הזו תוך שמירה על יציבות ועמידות. המחקר שואף להעמיק את ההבנה הגנטית הבסיסית של השונות של איברי צמחים.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

אלון ישראלי

יהונתן יפת

יונתן יפת הוא תלמיד מחקר בבית הספר לפיזיקה ואסטרונומיה באוניברסיטת תל אביב. מחקרו עוסק בפיתוח שיטות אופטיות לחקר הגנום, ובפרט במיפוי בו-זמני של מידע גנטי (רצף הדנ"א) ואפי-גנטי (שינויים כימיים ומבניים בדנ"א שאינם משנים את הרצף). השפעת המאפיינים הגנטיים והאפי-גנטיים על פעולת התא ומחלות היא בלב המחקר הביולוגי העכשווי ומהווה את הבסיס לרפואה מותאמת אישית. באמצעות פיתוח שיטת מיקרוסקופיה פלורסנטית חדשה יחד עם שימוש בננו-פבריקציה כדי ללכוד ולמתוח מולקולות דנ"א בודדות, שואף יונתן לקרוא ולנתח את מכלול המידע המקודד על פני הגנום האנושי באופן סימולטני. הוא מקווה שבאמצעות שיטה זו ניתן יהיה ליצור תמונה מקיפה של מאפייניהם הגנומיים של כרומוזומים בודדים ובכך להציע הן כלי חדש למחקר גנומי בסיסי חדש והן כלי קליני לזיהוי מוקדם של מחלות ולרפואה מותאמת אישית ושווה לכל נפש.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

יהונתן יפת

מריאן מאירוביץ'

מריאן מאירוביץ' היא סטודנטית לתואר שני בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון. מחקרה עוסק בשכפול סביבות מגורים בישראל בעידן הניאו-ליברלי,  במסגרתו דיור הוא בראש ובראשונה מוצר בכלכלת שוק. בעידן הנוכחי, שיח הדיור הינו נדלני כלכלי-חברתי, והממד האדריכלי אינו חלק ממנו, ועל כן איננו שותף במציאת פתרונות למשבר הדיור. במחקרה, מבקשת מריאן לדון בנושא דווקא בשדה זה, אשר מתמקד באיכותה של יחידת הדיור ובשילובה בכלל המרכיבים היוצרים שכונות מגורים איכותיות. המחקר ישאל שאלות עומק הנוגעות לאתיקה האדריכלית, יאיר וינתח את תהליכי התכנון והעיצוב המתרחשים כיום בארץ. באמצעות המחקר מקווה מריאן לתרום לפיתוח בסיס ידע תיאורטי מחד ופרקטי מאידך, לתכנון דיור בעבור הציבור ולהעשרת הדיון הציבורי לצד שינוי אפקטיבי במערכי התכנון.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

מריאן מאירוביץ'

רועי מרום

רועי מרום הוא תלמיד מחקר בחוג ללימודי ישראל באוניברסיטת חיפה. מחקרו עוסק בהיסטוריה החברתית של המרחב הכפרי בארץ בשלהי התקופה העות'מאנית ובתקופת המנדט הבריטי. עבודת הדוקטורט של רועי עוסקת בשאלת ההתיישבות הערבית המחודשת בשרון ובמערב השומרון בין השנים 1948-1700. לאחר מאתיים שנים של דעיכה דמוגרפית, במאה ה-18 החלה בלבנט, ובאזורים אלה בפרט, תקופה ארוכה של התרחבות היישוב, שכללה מעברי אוכלוסין ממגוון מקורות, הקמת כפרים חדשים ונטישת אחרים. עבודתו של רועי מגשרת על הפער הקיים בספרות המחקר בין אתנוגרפיה, גיאוגרפיה היסטורית והיסטוריה פוליטית-חברתית. בהסתמך על מגוון רחב של מקורות מקומיים בע"פ ובכתב, בערבית ובטורקית, מקווה רועי שמחקרו יוביל לתובנות חדשות באשר לסיבות המדויקות של תהליכים אלה, שטרם זכו להסבר משביע רצון.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

רועי מרום

אורית נפחא

אורית נפחא היא תלמידת מחקר בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה. מחקרה מתמקד בהשפעת ההקשר החברתי על תהליכי קשב ותפיסה ובבסיס האבולוציוני של ההשפעה המשותפת של תהליכים אלו. בפרט, אורית חוקרת את אפקט עיכוב החזרה החברתי (SIOR): הנטייה לעכב תגובה כלפי מיקומים שאחרים כבר הפנו אליהם קשב. תופעה זו מייצגת תהליך אבולוציוני אוטומטי שנועד לייעל תהליכי חיפוש וסריקה של המרחב המתבצעים ביחד עם אחרים. אורית חוקרת את המנגנון הקוגניטיבי והעצבי שבבסיס התופעה וכן את ההשפעה של תפעול מאפיינים חברתיים כמו זהות חברתית ואופי מערכת היחסים על הופעתו ועוצמתו של האפקט. את הבסיס האבולוציוני לאפקט בוחנת אורית באמצעות דגי הקשת, המשמשים מודל פילוגנטי יעיל בשל יכולתם לירוק ולהפיל חרקים ולהגיב במעבדה לגירויים מלאכותיים המוצגים על מסך מחשב. אורית מקווה שמחקרה ירחיב את הידע הקיים אודות השפעת ההקשר החברתי על תהליכים קוגניטיביים, אשר לרוב נחקרים במעבדה בהקשר פרטני ולא חברתי.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

אורית נפחא

תם שקד

תם שקד הוא תלמיד מחקר בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון. מחקרו מרחיב את הידע הקיים בתחום הייצור הדיגיטלי, ומציע לשלב נתונים חושיים ויכולות ידניות בתהליך הייצור האדריכלי באמצעות רובוטים תעשייתיים כפלטפורמה. בנוסף, הוא בוחן טכניקות מלאכת-יד הסטוריות כדי להתאים אותן לדרישות הנוכחיות של התעשייה האדריכלית. בעשותו כן, בוחן תם את הסטטוס של התוצר האדריכלי כאשר הוא מועבר למכונה, ותוהה על טבעם של פעולות וכלים אדריכליים בעידן הרובוטי. על ידי פיתוח כלים חישוביים לשילוב נתונים חושיים ויכולות ידניות בתהליך הייצור האדריכלי, מקווה תם לגשר על הפער בין המכונה ליד האנושית.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

תם שקד

קרן שהם

קרן שהם היא אדריכלית וסטודנטית לתואר שני בפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים בטכניון. מחקרה הוא בתחום החשיבה העיצובית ומתמקד ברפלקסיה בפדגוגיה האדריכלית. רפלקסיה היא מונח שהוגדר על ידי הפילוסוף והמחנך ג'ון דיואי כאופן חשיבה ייחודי: פעיל, משתנה תדיר ובוחן את הבלתי נודע. בעוד הרפלקסיה והגדרותיה הפילוסופיות והפדגוגיות מפותחות היטב, יישומיה באדריכלות טרם נחקרו. המחקר מבקש לשלב שלושה תחומי ידע – אדריכלות, פילוסופיה ופדגוגיה – על מנת להגדיר, לזהות ולאפיין את הרפלקסיה באדריכלות ובפדגוגיה האדריכלית בפרט. בכך מבקשת קרן להביא להבנה טובה יותר של שילוב רפלקסיה מונחית ככלי בהוראת האדריכלות והתאמתה לשינויים החלים בעולם האקדמי בעקבות מהפכת המידע.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

קרן שהם

גל סופר

גל סופר הוא תלמיד מחקר במסלול MD/PhD במחלקה למחשבת ישראל ובבית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. מחקרו מתמקד במאגיה היהודית של שלהי ימי הביניים וראשית העת החדשה, ובפרט בפרקטיקות לזימון וכבילת שדים, כך שהמאגיקון יוכל להכריחם למלא את משאלותיו. באמצעות עיון בכתבי יד וקטעי גניזה בעברית, ארמית, איטלקית, לטינית ויוונית, מבקש גל להתחקות אחר העברת הידע הנוגע לפרקטיקות הבין-תרבותיות של מאגיה דמונית. הוא בוחן לחשים, השבעות ונוסחאות מאגיות כדי לאתר את מקורותיהם. כך, הוא מבקש לתאר את התקבלותה של המאגיה היהודית במערב הלטיני ואת תרומתה של הספרות היהודית לחיבורים שעוסקים בפרקטיקות מאגיות שרווחו בתקופה האמורה ועדיין משמשות בימינו.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

גל סופר

אביב שטרן

אביב שטרן היא תלמידת מחקר בפקולטה לניהול באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. מחקרה עוסק במדיניות אנרגיה והתנהגות צרכנים, ומתמקד ביעילות אנרגטית והשפעתה על הצרכן. בפרט, אביב שואפת לחקור את האופן בו מדיניות לקידום יעילות אנרגטית בתחום התחבורה משפיעה על בחירת הרכב על-ידי נהגים וכן על אופן השימוש בו מרגע שנקנה. אביב משתמשת בנתונים ארציים שנאספו על ידי גופים ממשלתיים על מנת לחקור את הקשר בין מאפייני הרכב לבין מאפייני נהיגה. על ידי הצלבה בין מאפייניהם הטכניים של כלי רכב להתנהגותם של נהגים, מקווה אביב לשפוך אור על הקונפליקט בין שני תחומי מדיניות בולטים: יעילות אנרגטית ובטיחות בדרכים, ולהעמיק את הבנתם של קובעי המדיניות בנוגע לקשר שבין מכוניות יעילות, שימוש ברכב והתנהגות נהיגה.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

אביב שטרן

מרים סטרנג

מרים סטרנג היא תלמידת מחקר בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. תחומי עניינה כוללים דיני פליטים ומבקשי מקלט, הגירה, דיני זכויות אדם בינלאומיים, משפט בינלאומי פומבי ופילוסופיה פוליטית. במחקרה, בוחנת מרים את המידה שבה מדינות מקלט מחויבות, נורמטיבית ומשפטית, להבטיח את זכותם של מבקשי מקלט לקבל חינוך, להשתלב במערכת החינוך הכללית, לבחור בית ספר ולבחור תוכניות לימוד. בהסתמך על הפילוסופיה הפוליטית והפילוסופיה של החינוך, היא מנתחת את הסיבות הנורמטיביות להכללתם של מבקשי מקלט בחינוך או להדרתם ממנו. היא בוחנת נורמות משפטיות קיימות המבטיחות את זכותם של מבקשי המקלט לחינוך בכפוף לדיני זכויות אדם ודיני פליטים בינלאומיים. המחקר מבהיר את דרישות המשפט הבינלאומי ומציע סיבות ודרכים לפתח את החשיבה על חובת המדינה להבטיח זכויות סוציואקונומיות למבקשי מקלט, ובפרט הזכות לחינוך.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

מרים סטרנג

אלה טוביה

אלה טוביה היא תלמידת מחקר בחוג לתלמוד והלכה באוניברסיטה העברית בירושלים. מחקרה עוסק ביחידות בעלות מהלכים דיאלקטיים מקבילים בתלמוד הבבלי. אלו הן יחידות טקסט שרוב מהלכן הדיאלקטי מנוסח באופן זהה, אך הן נבדלות בתוכנן או בפרטיהן. כמה מהן נמצאות ברצף טקסטואלי יחיד, בעוד שאחרות ממוקמות בנפרד. ההקבלה ביניהן ניכרת מחד גיסא בתוכנם וניסוחם של הרכיבים החוזרים, ומאידך גיסא בתפקידם הלוגי של הרכיבים המשתנים. מחקרה של אלה כולל לימוד מקיף ושיטתי של היחידות הרלוונטיות – כל אחת לעצמה ובהשוואה ליחידות אחרות עם מהלך דיאלקטי זהה. בכך, היא מקווה לשפוך אור על דרך מדרכיו של התלמוד הבבלי שטרם נחקרה לגופה ולקדם את הדיון בתהליכי העריכה שלו, ואולי אף בשיטות הלימוד, המסירה והיצירה הספרותית של אמוראי בבל. 
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

אלה טוביה

ונסה וורקמן

וונסה וורקמן היא דוקטורנטית במחלקה ללימודי ארץ-ישראל וארכיאולוגיה באוניברסיטת בר אילן. מחקרה עוסק בחקר שיטות וטכנולוגיות קדומות שפיתחו בעלי-מלאכה כדי להפוך את משאבים טבעיים לחומרים וחפצים חדשים. בפרט, עבודתה מתמקדת בהיבטים הטכנולוגיים והחברתיים-תרבותיים של ראשית ייצור הברזל בדרום הלבנט: כיצד שיטות חדשות של ייצור מתכת ועיבודה באו לידי ביטוי בתרבויות השונות בתקופת הברזל (סביב המאות ה-10 וה-9 לפנה"ס). במחקר יבוצע ניתוח של ממצאים, תוצרי לוואי ופסולת ייצור, שנחשפו בחפירות ארכיאולוגיות של סדנאות מתכת. תוך ניצול שיטות מחקר מאקרו- ומיקרו-ארכיאולוגיות, ייבחן האופן שבו אימצו תרבויות טכנולוגיות מתכת חדשות ומורכבות שהושפעו מגורמים שונים, כגון מסורות תרבותיות, תנאים סביבתיים וקשרי מסחר.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

ונסה וורקמן

איילת צליק

איילת צליק היא תלמידת מחקר באוניברסיטה העברית בירושלים, בתחום הפיסיקה הנסיונית של המצב המוצק. היא חוקרת חומרים דו-ממדיים – גבישים הניתנים לפריסה עד לקבלת שכבות בעובי אטום בודד. לשכבות גביש דקות תכונות שונות מאלו של גביש האב. כאשר מייצרים מבנה משכבות של חומרים שונים המונחות זו על זו, ניתן לייצר תכונות חדשות בממשק האטומי בין החומרים. איילת מנסה לבנות ולחקור התקנים חשמליים המשלבים שכבות דקות של חומרים על-מוליכים, בתקווה לקדם את הבנת תופעת העל-מוליכות. היא מעוניינת גם בהנדסת התכונות של ההתקנים החשמליים על ידי שליטה בזווית בין השכבות השונות. התקדמויות בתחום זה תורמות להבנת סוגיות בסיסיות ובעיות פתוחות חשובות בפיזיקה קוונטית. כמו כן, תגליותיה של איילת עשויות למצוא יישום עתידי באלקטרוניקה ובמחשוב קוונטי.
  (למידע נוסף)
פרסומים - אתר אינטננט/בלוג - פעילות התנדבותית

איילת צליק